Više informacija
Vinogradska cesta 29,
10 000 Zagreb
Hrvatska
tel. 01 3787 967
Predstojnik Klinike:
prof.dr.sc. Petar Gaćina, dr.med.
E-mail: petar.gacina@kbcsm.hr
Glavna sestra Klinike:
Nataša Išlić, mag.med.tech.
E-mail: natasa.islic@kbcsm.hr
Tajnica Klinike
Organizacija:
- Poliklinika
- Dnevna bolnica Klinike
- Broj kreveta 125
- Dnevna bolnica dijabetes 6 kreveta
- Dnevna bolnica endokrinologije 6 kreveta
- Dnevna bolnica hematologije 5 kreveta
- Dnevna bolnica kliničke imunologije, pulmologije i reumatologije 6 kreveta
- Dnevna bolnica nefrologije 3 kreveta
- Dnevna bolnica gastroenterologije 5 kreveta
Klinika za unutarnje bolesti najstarija je klinika u KBC Sestre milosrdnice, izrasla je iz prvog internog odjela na našim prostorima osnovanog 1875. godine. Danas je to Klinika s visokim stručnim i znanstvenim dometima suvremene medicine, koja zbrinjava veliki broj bolesnika iz Zagreba i njegove okolice, a u pojedinim segmentima i cijele Hrvatske. Tijekom godine hospitalizira se više od 12000 bolesnika, a polikliničko-konzilijarna djelatnost s razgranatom dijagnostikom zbrinjava godišnje 108 000 bolesnika.
Na Klinici je zaposleno sveukupno 73 liječnika ( specijalista interne medicine, od kojih više od 90% užih specijalista, 1 specijalist kliničke farmakologije, 5 specijalista pneumoftiziologa, te 23 liječnika na specijalizaciji iz interne medicine), 71 viših i diplomirani medicinskih sestara, 133 srednjih medicinskih sestara.
Klinika za unutarnje bolesti je nastavna baza Katedre za internu medicinu Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. U nastavi predmeta interne medicine na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu uključeno je 15 liječnika-specijalista internista i užih specijalista (11 nastavnika i 4 postdoktoranta).
Klinika je također sjedište Katedre za internu medicinu Stomatološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. U nastavu je uključeno 7 liječnika-specijalista internista i užih specijalista 6 nastavnika i 1 postdoktorant). Nastava se odvija kroz predavanja, seminare i vježbe. Posjedujemo kabinet vještina gdje se uvježbavaju metode i postupci oživljavanja, te edukacija vlastitog osoblja, liječnika i medicinskih sestara, za potrebe diplomske nastave, organizacije tečajeva i poslije diplomske nastave.